Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yamaha xt660z için led sis farı uygulaması.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yamaha xt660z için led sis farı uygulaması.
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tormator
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Nis 15, 2013 2:30 pm    Mesaj konusu: Yamaha xt660z için led sis farı uygulaması. Alıntıyla Cevap Ver

Herkese merhaba.

Epeydir Tenere'ye sis farı takmak için olanaklar arıyordum. Touratech'in bana göre çok pahalı bir çözümü var. Birileri de kaynakla falan bir şeyler yapmış. Kaynaksız ve basit bir çözüme ulaşabilir miyim diye düşünüp duruyordum. Fakat bir türlü Tenere'de far takmak için yer bulamıyordum. En sonunda Bauhaus'a gidip resimdeki parçaları 5-6 TL ye aldım. Parçaları alırken uyup uymayacağından emin değildim. Nasıl olsa fazla para değil deyip aldım. Uymasaydı tekrar gelip değişik parçalar deneyecektim. Biraz bulmaca çözmek gibi oldu. Düzeneğin altındaki yatay siyah parça aslında raf reyonunda, raf demiri. Diğer parçalar da kapı sürgü demiri v.s. Önden görünen parlak parçaları siyaha boyayınca daha iyi oldu. Şimdi sırada elektrik bağlantılarını yapmak var. Ha unutmadan parçalar üzerinde delikleri genişletmek ve yeni yuva açmak için biraz eğe işçiliği gerekiyor. Lambaları Çin sitelerinde bulabilirsiniz. 10 W 800-1000 lm.

Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 12:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tormator, eline sağlık güzel çözüm olmuş. Bende de benzer bir problem var ama henüz net bir çözüm bulamadım.

Işıkların performansından memnun musun peki? Su geçirmezlik durumu nasıl?
erdem_35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 12:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzel olmuş gerçekten. Bende sisleri kendim yapmıştım. Devre ve ledleri puzzle gibi tamamlamıştım. Lakin sislerin eski housinglerini kullandım. Almış olduğun sislere ait bir site varsa gönderir misin incelemek istiyorum. Benim kullandığım power ledler 1 watt 120 lümen ..
Emrello malesef TA larda ben doğru sis noktası bulamadım. Güzel bir yer bulursan bizimle paylaş. Şuan düşünce kırılan sis olsun diyerek, koruma demirine taktım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 3:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

erdem_35 demiş ki:
Güzel olmuş gerçekten. Bende sisleri kendim yapmıştım. Devre ve ledleri puzzle gibi tamamlamıştım. Lakin sislerin eski housinglerini kullandım. Almış olduğun sislere ait bir site varsa gönderir misin incelemek istiyorum. Benim kullandığım power ledler 1 watt 120 lümen ..
Emrello malesef TA larda ben doğru sis noktası bulamadım. Güzel bir yer bulursan bizimle paylaş. Şuan düşünce kırılan sis olsun diyerek, koruma demirine taktım.

Kafamda bir proje var aslında, çok para harcamadan ucuz yollu bir şeyler yapacağım sanırım.

Sis farlarını yukarıya, ön panelin yan karenajla birleştiği vidaya sabitleme olanağı var, ama ne kadar sağlıklı olacağı tartışmalı. Motor yatınca karenaja zarar verme ihtimali var gibime geliyor.

Bence de en az zararla kurtarılacak yer koruma demiri gibi. O yüzden fazla pahalı bir far kullanmak istemiyorum.

dx.com'da bolca çeşit var ama kargo parası dahil olduğu için iyi seçim yapmak gerekiyor. Fiyatlar çok da ucuz değil.
tormator
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 8:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende lambaları Deal Extreme (DX) den almıştım. "10W 1000LM 6000K Eagle Eye White LED Light " diye arayın. Kablo bağlantılarını bu hafta sonu yaptım. Gece performansını denemeye fırsatım olmadı. Lambaların iki modu var. Birincisi normal; ikincisi de çakar modu.

Aklınızda olsun. Bu tür bağlantılar üzerine çalışırken mutlaka şasiyi tek noktadan alın. Nasıl olsa metaldir, iletkendir diye şasinin çeşitli yerlerinden topraklama yapmaya çalışırsanız devreniz çalışmayabilir. Denenmiştir.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar