Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - sis montajı+ff50+port bagaj demiri

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

sis montajı+ff50+port bagaj demiri
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 18, 2009 9:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

pelletizer demiş ki:
mafit demiş ki:

Ben de takmayı düşünüyorum ne zamandır ancak elektrik sistemi sıkıntıya girer mi diye de takamadım. İyice bir ölçüp biçtikten sonra takacağım sanırım.

Orjinal fabrika çıkış bazı motosikletlerde sis lambaları standart örneğin 1200ADV de .Normal 1200 gs le 720 watt lık alternatörü ve 14 ah aynı aküyü paylaşıyorlar yani bir kaç aydınlatmanın sisteme olumsuz bir etkisi söz konusu olmamalı.Sis lambalarının devresine ait röle iç dirençleri çok düşük biliyorsunuz zaten ve röle beslemesini de motosikletin uygun bir yerinden alacaksınız sistemeyükü mA değerinde 5-10 mA gibi.Güc devresinde ise örneğin :Hella FF50 çift ampül 55+55=110 watt ,P=U*I , den
I=P/U =110W/12VDC= 9.16 A (aküye binen extra yük)Akü ler de genellikle
14-16 AH kapasiteli oluyorlar düz mantıkta mevcut akü kapasiteleri bu fazladan yükü kaldıramayacağı görünsede ;motosikletin rölanti üstü devirlerin de alternatörün artı katkısı ile sistem çalışabiliyor gerçekte akü çıkış gerilimi 12 vdc den fazla(ölçebilirsiniz) ve gerilim büyüdükçe akım şiddetinin de nispeten düşeceği aşikardır bunu sizde iyi biliyorsunuz.
Tavsiyem sisleri değil de hiç olmassa Hella ff 50 leri motosikletinize uygulamanızı tavsiye ederim ,gerçekten harcanılan para ve emeğe değiyor. Selamlar. Very Happy

Evet haklısınız. Doğrudan aküye yüklenilmeyecek tabiki. Benim motorumda yani F650GS de alternatör 400W. Normal koşullarda sisteme ne kadar akım bastığını bilmiyorum. Dolayısıyla ölçmeden ekstra yüklemeye gerek yok, en azından benim için.
Teşekkürler Wink
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar