Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Honda Africa twin750'nin arka fren balatasını ucuza bulma...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Honda Africa twin750'nin arka fren balatasını ucuza bulma...
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Baerun
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş May 20, 2009 10:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Balık benzetmen güzelde bunca yıldır otomasyon üzerine yazılım ve donanım yaptığımdan pek katılamıyacağım fikrine eğer dediğin gibi olsaydı aldığın aynı malın 2 farklı tarihte üretilenleri arasında dediğin kadar fark olması gerekirdi.

Bir fark olur fakat bu standartlarda belirtilen değerler kadardır yani aynı reçete ve üretim tekniği ile ancak iki farklı mal arasında bu standartın ön gördüğü kadar fark olur.

Senin dediğin ancak iki farklı fabrikanın üretiminde görülebilecek kadar büyük bi fark , benim dediğim aynı fabrikanın üretimini farklı paketlere koyması sonucu oluşturduğu fiyat avantajı ve satış politikası bilmem anlatabildimmi ?

Diğer yandan bu durum her ürün içinde geçerli olmyabilir gerçekten çok kalitesiz ürünlerlede karşılaşabilirsiniz bunuda göz ardı etmeyin demiştim Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
gallows_f4
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts May 25, 2009 3:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

pelletizer demiş ki:
gallows_f4, Hoşgeldiniz,kaliteli yumuşak balatayı tercih ederim herzaman ,malzemenin kaliteli ve hesaplı olması lazım niye fazla para ödeyelim ki? Very Happy

Teşekkür ederim, kaliteli ve ucuz malzeme edinmek konusunda size tamamen katılıyoru.

Balatalar konusunda benim bildiğim kadarıyla genel olarak; bir markanın balataları tipi ne kadar değişirse değişsin (yağlı balatadan bahsetmiyorum) hepsi aynı yapıda ve kalitede oluyor ve bu balata imalatcısı 5.00 TL yede balata satıyor 90.00
TL yede balata satıyor. Şimdi senin motorun 750 lik diye balata kalıbından dolayı 50.00 TL veriyorsun ama ebat olarak senin balatandan daha büyük, marka aynı, kalitesi aynı olmasına rağmen motorunun 100 lük olması nedeniyle 5.00 TL veriyor. Bence mantıklı değil...

Frene bastığımda durmadığı olmadı şimdiye kadar ve lastikleri 150 ile bile tam fren konumuna getirdi. Açıkcası sorun yok derim ben buna... Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
viperumut
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts May 25, 2009 1:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

parçalar çok uygun fiyata en az aynı kalitde bulunabilir tabii ki bunu blurken biraz fazla para harcanadabilir. arkadaşın dediği doğru hondada aynı parçalar farklı modellerde kull. fakat fiyat farkı uçuk oluyor. fren işi biraz ince iş. sert balataya denk gelirsen disk zarar görebilir. yeni balatayı takmadan önce de diski kontrol etmen lazım torna gerekebilir.saygılar.
0543 561 01 21
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
mucit
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş May 28, 2009 1:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben bu hondadan da kıllanmaya başladım. Zaten cbr125 in yedek parça fiyatları 1000 lik motorla yarışıyor. Bilemiyorum, belkide honda tr nin bi haltlar yemesidir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar