Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp ile BMW F 650 arasındayım yardım.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp ile BMW F 650 arasındayım yardım.
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kivanckaplan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 08, 2008 10:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

trekkermeister demiş ki:
bende transalp derim.ayrıca bmw nin borusan gibi bir sorunuda var.ikisinide kullandığım için söylüyorum.

Borusan, yetkili servisler arasında kurumsal çalışan, müşteri ağını oturtmuş, CRM'i başarı ile uygulayan bir firma. Fiyatlar pahalı doğru, uygulamasından memnun olmayanlar var bu da doğru. Hatta arızası bulunamayıp aylarca yatan, basit bir tamir yerine direk parçası ile değiştirdikleri de gerçek. Velhasıl adres belli. Garantisi harbi garantide. Bunlara rağmen insanları üzmiyorlar, çözmeye çalışıyorlar.

Ayrıca kimse zorla Borusan'a göndermiyor. Bir sürü usta var özellikle BMW'yi yalamış yutmuş.

Tranaslp motoru ne kadar ünlü ise f650 motoru da o kadar ünlü. Karbüratörlü modelinden arkadaşımda var. Saati bile analog. Basitlik abidesi. Sök tak çıkar.

Gurzan demiş ki:
Bugünkü fiyatlar, ve Kıvanç Kaplan hocamın verdiği değerler üzerinden hesap yapacak olursak, TA değilde F650GS kullansalardı;
Kıvanç Kaplan hocam 15000 Km.'de >>> 960 YTL
Cenker hocam 33800 Km.'de >>> 2163 YTL Daha az benzin parası vermiş olacaklardı.

Gurzan hocam yetişti. Her türlü karlı olacakmış demek ki. Bu hesaplar yüzünden hep kafayı yemişimdir. 2-3 topik buraya da koymuştum, devir-yakıt aralığı, benzin göstergesi vs, yeni transalp ile farklar... Bunların çoğu yakıt ile alakalı idi. Çünkü rahatsız ediyor o kadar yakması ve bu dert haline geliyor.

Nihayatinde şunu farkettim, kimse vergim düşük vergim yüksek muhabbetini yapmıyor. Konuşulan tek konu ne kadar yaktığı.

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Gurzan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 08, 2008 1:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

"Her türlü karlı olacak" demedim hocam. Sadece benzin olayına dikkat çektim.
Benim makina 2004 f650. 2008 Yıllık vergisi 210 YTL.
Aynı model TA yıllık vergisi 105 YTL
Fark= 105 YTL

TA bu 105 Lirayı 1600 Km. fark attığında yutacak, avantajı kalmayacak
Sonrası?

Vergi meselesi, malumundur ki, 100-150 Liralık sabit bir farktır.
Yılda çok km. yapılıyorsa, sorun değildir. konuşmaya bile değmez.
Yakıt öyle mi?

Hem gönül işleri bunlar. Hesapla, kitapla çok da halledilebilecek mevzular değil.

Hesaplı bir şey kullanalım istiyorsak, 2.4 Lt/100 Km. tüketen 125 cc YBR'den şaşmayacağız demektir.
Vergisi de, yakıtı da oldukça makuldur.

Saygılar.
hoca
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 09, 2008 7:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

HOCAM sen YBR den vazgeçme bın düşünmüş olduğun ıkı makınada herkes tarafından ıyı densede hıkaye bırı servıs kölesi bırıde benzınlık sahıplerıne özgü bır makına YBR nasıl anlatsana bır kere.Ben derımkı DR 650 VEYA FREEWIND pişman olmazsın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar