Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - MARMOK FESTİVALİ GEZİSİ

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

MARMOK FESTİVALİ GEZİSİ
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
nibiru
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Tem 01, 2008 8:15 pm    Mesaj konusu: MARMOK FESTİVALİ GEZİSİ Alıntıyla Cevap Ver

Nihayet motorumu almadan önce bile hayalini kurduğum MARMOK Festivali’ne katılma emelime kavuşmuş bulunuyorum.
Yol arkadaşlarım Bora ve ardcım Sibel ve tabi ki demir atlarımız Yamaha XT 660 ve Aprilia Pegaso 650
Çantalarımızı hazırladık, sabahın ilk ışıklarında çıktık yola, ilk fotoğraf motorumuzun kilometre kadranından ve yoldan ilk manzaralar...

Yolda fotoğraf molası ve Ağaçlı tesislerinde kahvaltı molası..

İkinci mola Anamur, ardcım Sibel hafiften yorulmaya başlamış J

Bir mola da (yanılmıyorsam) Gazipaşa’da. Sibel iyice serilmiş durumda Very Happy

Manavgat’tayız, gördüğümüz son 33 plakalı araç abimlerin arabası, onlar da Manavgat’ta tatildeydi, otogarda buluştuk, onlar Mersin’e biz Datça’ya, bu arada bulduğumuz bir yeşillikte dinlenme(serilme) molası..

Antalya’dayız. Antalya’daki arkadaşımız Tubiş’le buluşmak için beklerken Belçikalı bir çift bizimle ilgilendi bir hatıra fotoğrafı ve Tubiş. Tubiş’in yanından ayrıldıktan sonra kamp mutfağımız için alelacele Migrostan alışveriş bu arada alışveriş merkezinde el yapımı motosikletler üzerine sergi vardı, e fotoğraf çekmeden olmaz.

O kadar yol geldikten sonra bari geceyi Olimpos’ta geçirelim dedik. Bu arada Antalya’dan Erkan arkadaşımıza teşekkürü borç bilirim, sağolsun bize ağaç evlerden birinde yer ayarladı, akşam yemeğimizi yedik, ağaç evimizde güzel bir uyku çektikten sonra sabah fotoları...

İki de turist KLR vardı.
Kahvaltıları yaptıktan sonra yola devam..

Kalkan’dayız...

Marmaris ve yola devam...

Ve nihayet Datça-Aktur göründü, girişte utanmasam yeri öpecektim Very Happy Hemen çadırlar kuruldu mehtapta yolculuğun yorgunluğu çıkarıldı.

Motorun kadranı, bundan sonra artık dönüş olacak. 936,4 km yol yapmışızJ

İtiraf etmem gerekirse festivali bulduğumdan daha coşkulu bekliyordum, biz geldiğimizde 250 kadar motor vardı. Belki de biz ilk günlerinde geldiğimiz için henüz hareket başlamamıştır diye düşündük. Bu arada geçen sene girişte tişört anahtarlık vs gibi hediyeler vermişler, bu sene hiçbiri yoktu, onun yerine tekne turu düzenlemişler, o da Çarşamba ve Perşembe günü olacakmış, biz o günlerde festivalden ayrılacağımızdan ondan da yararlanamadık L. Özetle festivalden pek de umduğumu bulamadım. Ama olsun, festival bahane gezi şahane!!! Very HappyVery Happy

Birkaç ilgi çekici makine...

BMW standında hayalimdeki makinalar vardı, özellikle F800 GS, Nee?? deneme sürüşü mü? Tutmayın beniii!!!!

Her ne kadar festival tenha da olsa kamp alanımız güzeldi. Manzaraların hepsi kartpostallıktı. İkinci gece konser dinleyelim dedik, bir de baktık ki Motor Delisi as başkanı ailesi ile orada, hemen yanlarına gittik ve tanıştık, çok sıcak insanlardı, hemen birer Motor Delisi tişörtü sırtımıza geçirip poz verdik. Bu arada Mersin den sadece bizim oluşumuz bizi biraz burktu ne yalan söyleyeyim. L

Bora aldığı kararla İzmir e devam etmeye karar verdi, biz de tek tabanca yola devam ettik. Fethiye deyiz, Arkadaşım Arzum un arkadaşı Tolga nın evinde konakladık, Tolga ya da teşekkürü buradan borç bilirim J (Tolga nın fotoğrafını hiç çekmemişiz üzüldüm)

Fethiye de Kaya Köyü gezdik. Sanırım Romalılardan kalma eski bir kent.

Turistlere gezilecek yerleri ATV turu ile gezdiriyorlardı.

Çevreyi gezmeden önce gözlemeyle karnımızı doyurduk, hava oldukça sıcak..

Marmok tan verilen tek nesnenin bari fotosunu çekelim dedik J

Artık gezmeye çıkabiliriz.. Özellikle kilise bölümü sanki bilinçli olarak tahrip edilmiş gibiydi, üzüldük, ne de olsa tarihi eser bunlar..

Kaya Köyden sonra rota Gemiler Adası (ada falan yok aslında güzel koylardan biri sadece)

Yola devam, sırada Ölüdeniz var. Ölüdenize akşam üstü vardığımızdan ve saat 19:30 da kapandığından Milli Park haline getirilmiş kumsalından çok kısa bir süre faydalanabildik. Tepemizde yamaç paraşütçüler tabiri caizse “artistlik” yapıyorlardı. Geceyi Ölüdenizdeki Sugar Beach (Şeker Plajı) denilen yerde çadırda konakladık. Hiç de şeker falan değil, o taraflara gidecekleri uyarayım hiç tavsiye etmiyorum. Türkseniz hele de çadırcıysanız ikinci sınıfsınız. Tatilimin en kötü anıları burada geçti.

Kalkan ı çok sevdik, geçerken bir hatıra fotoğrafı daha...

Kemer deyiz. Murat (Maestro) Sedat-Gül ve Mustafa Abi ve Suna Ablalarla buluştuk, Sedatlar hiç durmadan Marmok a doğru devam ettiler, biz Murat larla arkadaşı Bahadır ın evine geçtik. Bahadıra da gösterdiği misafirperverlik ve her türlü yardımları için (özellikle tekne turu) buradan sonsuz teşekkürü borç bilirim. Sayesinde tatilimizin en güzel anları Kemerde geçti J

Alanya ya yakın bir yerde olan (şimdi muhitin adını unuttum) Belinda otele geldik burada çamur maskesi ve masajlarımızı yaptırdık. Buradaki imkanlardan yararlanmamızı sağlayan Sedat a da teşekkür ederiz.

Burdan sonra Okurcalara kadar Muratlarla devam ettik, yolda onlar Alanyaya akrabalarının yanına gitti biz Okurcalarda turistik tesis işleten Gökhun arkadaşımızın yanına... Gökhuna da gösterdiği ilgi alaka ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.

Artık dönüş yolu ve son manzaralar...

Vee.. son foto yine kilometre kadranından..

Yazımın başında da söylediğim gibi uzun zamandır hayalini kurduğum MARMOK Festivali gezisini böylece tamamlamış bulunuyorum. Yukarıda teşekkür ettiğim arkadaşların haricinde özellikle tüm yolculuk boyunca huysuzluklarıma katlanan Sibele ; yolculuğun bir kısım bölümlerinde bana yoldaşlık eden Boraya, Murata ve eşi Semraya da teşekkür ederim.
Bu benim şimdiye kadar yaptığım en uzun yolculuk oldu. Umarım daha uzun ve daha keyifli yolculuklar bizleri bekliyordur. Yukarıda da söylediğim gibi Marmok Festivalinden umduğumu bulamadığımı söyleyebilirim ama her motosiklet sürücüsünün bu yolları en azından bir kere de olsa (özellikle virajları) tecrübe etmesini şiddetle tavsiye ederim.
Bu arada unutmadan, yol boyunca karşılaştığımız diğer motorlu gruplara da karşılıklı geçerken verdikleri selamlardan dolayı da teşekkür ederim. Ne de olsa hiçbir otomobil sürücüsü karşılıklı geçerken selam vermez. Gerçek motorcunun adabında olan bir ruh bu..
Diğer verilere gelince :
Aprilia Pegaso mun taşıdığı yük (Sürücü, ardcı ve diğer yüklerle birlikte) : Yaklaşık 200 kg.
Toplam 1986,4 km yol katetmişiz.
110 lt benzin almışız (depom hala dolu)
Benzine yaklaşık 390 YTL harcamışız.
Bu durumda 100 km de ortalama yakıt tüketimimiz 5,5 lt

Daha güzel ve keyifli gezi paylaşımlarında buluşmak üzere şimdilik hoşçakalın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
cenker
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 02, 2008 7:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tüm Akdeniz' i gitmişsiniz boydan boya, ne güzel şeydir yolda olmak.
Güzel gezi, güzel fotolar, paylaştığınız için teşekkürler.
Ve nihayet Datça-Aktur göründü, girişte utanmasam yeri öpecektim
demişsin.

Küçük motoru olupta gidemeyenler var, motoru olupta benzin parası olmayanlar var, motoru ve parası olupta zamanı olmayanlar var.
Yolda olmak güzeldir.
Bir çoğuda sana imreniyordur, onun niçin şikayet yok Very Happy Wink
Gün sayıyorum zaman geçmiyor zaten. Twisted Evil
R1150 GS 2001-Gümüş At
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
nibiru
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 02, 2008 9:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cenker demiş ki:
Yolda olmak güzeldir.
Bir çoğuda sana imreniyordur, onun niçin şikayet yok Very Happy Wink

Orada şikayet anlamında yazmamıştım, sonunda hayalim gerçekleşti, ve buraya ulaştım anlamında yazmıştım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
wolfmann08
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 02, 2008 9:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostum harika bir gezi olmuş artvindende arkadaşlarımız katılıdı mormok festıvalıne paylaşımın için teşşekurler
www.artvinmotosikletkulubu.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Tem 02, 2008 4:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili nibiru,
Marmok festivali hep ilgimi çekmiştir. Ama bir türlü gitmek nasip olmadı. Ama siz gitmekle kalmamış oraların tadını çıkarttığınız gibi biz site sakinlerinin de tadını çıkartmamız hatta kendimizi orada hissetmemiz için ne gerekiyorsa yapmışsınız.
Ekibiniz, arkadaşlık ve dostluk ruhunuz da mükemmel görünüyor.
Bu güzel gezi için hepinizi ayrı ayrı kutlarım. Bizlerle paylaşmak için sarfettiğin emeğin, ve muhteşem bakış açılı fotografların için de çok teşekkür ederim.
Marmok festivalinden bir koku, bir ses olsun almış olduk sayenizde..Wink

cenker demiş ki:
Bir çoğuda sana imreniyordur...

Sevgili Cenker çok haklı... Ben varım mesela.. Razz
Bir gün tanışmak, kaynaşmak hatta beraber gaz açabilmek umuduyla, çok teşekkürler, sevgiler. Smile
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar