Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 karburatör problemi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 karburatör problemi

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ceren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 26, 2007 2:52 pm    Mesaj konusu: F 650 karburatör problemi Alıntıyla Cevap Ver

96 model F 650 motosikletimde uzun zamandır çalıştıramamaproblemi yaşıyordum.Sonunda Gazı bıraktığımda motor stop etmeye başladı. rölanti ayarını ve jikleyi dikkate almıyordu.bardağı taşıran sondamla ile
hafta sonu
motorumu dağıtıp
uzun uğraşlar sonunda karbüratörü söktüm.içinde bulunan diyafram lastiğinin üzerinde 3 adet toplu iğne başı büyüklüğünde delikler olduğunu fark ettim,ve karbüratörün içinde bulunan sağlamda olsa 2 adet diyafram contasını değiştirmeye karar verdim.sorun şu ki:F 650 motorumun mıkunı marka karbüratörüne ait 2 adet diafram contasını nereden temin edebilirim.
karbüratör üzerinde temizlemem veya kontrol etmem gereken yerler varmıdır ?
Bu konuda da yardımlarınızı be
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
aymer19
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Arl 05, 2007 2:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dostum ağır abilerden hiç yardım eden olmamış, borusanda olup olmadığını kontrol etmişmiydin? 2 gün sonra benim başımada gelecek malum. Smile. ancak şu CAD kesim tezgahlarında ayarlayabilirsem conta ihtiyaçlarımı çizip kendim kestirerek halledeceğim.
Başa dön
endurocu58
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 05, 2007 4:33 pm    Mesaj konusu: Re: F 650 karburatör problemi Alıntıyla Cevap Ver

ceren demiş ki:
96 model F 650 motosikletimde uzun zamandır çalıştıramamaproblemi yaşıyordum.Sonunda Gazı bıraktığımda motor stop etmeye başladı. rölanti ayarını ve jikleyi dikkate almıyordu.bardağı taşıran sondamla ile
hafta sonu
motorumu dağıtıp
uzun uğraşlar sonunda karbüratörü söktüm.içinde bulunan diyafram lastiğinin üzerinde 3 adet toplu iğne başı büyüklüğünde delikler olduğunu fark ettim,ve karbüratörün içinde bulunan sağlamda olsa 2 adet diyafram contasını değiştirmeye karar verdim.sorun şu ki:F 650 motorumun mıkunı marka karbüratörüne ait 2 adet diafram contasını nereden temin edebilirim.
karbüratör üzerinde temizlemem veya kontrol etmem gereken yerler varmıdır ?
Bu konuda da yardımlarınızı be

dostum öncelikle keşke hiç açmasaydın diycem öyle herkes karburatör temizleyemez tamirde edemez ince işler bunlar Smile ama madem açtın hava ile ignenin geçmiş ldugu deligi ve benzin memesi iyice temizle ve karbüratörü iyice temizle
bu arda karburatörün contalarını benzinle yıkayım deme benzim yakıcı maddedin contalar özelligini kayıp edebilir ara contalardan bahsediyorum Rolling Eyes aslında bmv nın karbüratörü bir çok maraka kulanıyor kolay bulunan bir conta oldugunu sanmam müsaitsen gönder bakalım elimizde varsa yardımcı olurum 0537 232 26 23
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
ceren
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Arl 27, 2007 10:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

karb contasını fahiş fiyatla borusandan temin ettim (45 ytl).contayı değiştirdim ama herhangi bir düzelme olmadı.motorumu üzerinde detaylı araştırmalara girmek durumunda kaldım.Son tespitlerime göre:
1- Bujilerin düzenli ateşleme yapmadığını gördüm,bujiler değişti ateşleme problemi düzeldi.
2- ( Idea ÖNEMLİ Idea ) F 650 motorların orjinalinde yakıt filtresi olmadığını henüz öğrendim,benim motorumun üzerinde takılı bulunan yakıt filtresinin tam anlamıyla benzini kendi halinde geçirmekte zorlandığını fark ettim.budurumdan dolayı karbüratör yeterince yakıtla beslenemediği için motor düzenli çalışmamaktadır.

Acizane tavsiyem motorunuzda tekleme veya gaz yememe gibi bir sıkıntıyla karşılaştığınızda ilk önce kontrol etmeniz gereken yerlere bahsettiğim hususa dayanarak yakıt filtresinide eklemenizdir.

yukarıdaki kontrolleri ve düzenlemeleri yaptıktan sonra motorum düzenli ve hiç olmadığı kadar sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır.

problemelerle karşılaştıkça motorumuzu ve mekaniği daha iyi kavrayıp tecrübe ediniyoruz.biraz canımızı sıksada!

Herkese kazasız ve arızasız sürüşler dilerim.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar