Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - ZİNCİR DEĞİŞİMİ

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

ZİNCİR DEĞİŞİMİ
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
funduro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 22, 2005 12:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

herkese merhaba,

zincir konusu çok önemli, motorun can damarıdır. giderken kopmuş zincir görenleriniz varsa konunun ne kadar önemli olduğunu bilirler.
hiçbir zincir 30.000 km gitmez. ben DID 520 çelik zincir kullanıyorum, o bile bu kadar gitmez. eğer ayarlarınız sonuna yaklaştı ise zincirin değişme zamanı gelmiş demektir. bakla çıkararak kısaltma olayına girmeyin. ayrıca zincir değişiminde ön arka dişli değişimi şarttır.
benim size tavsiyem yan sanayii zincirlerden uzak durun. Sirkeci'de zincir kesen yer dolu ama 2. kullanımda gevşeme yapar. mümkünse DID tavsiye ederim.
yukarıda verdiğiniz fiyatlar inanılmaz. Ben daha yeni ön 16, arka 45 dişli ve 116 bakla DID 520 GOLD zincir aldım, Almanya Sommer'den aldım ve toplam 130euro ödedim. Değişimi de biraz anlayan birisi ile kendiniz de yapabilirsiniz. tek ihtiyacınız arka lastiği sökecek anahtar ( ki bu takım çantasında vardır), dişli sökecek anahtar (bu da mevcuttur) ve LOCTITE (yapıitırıcı değil, vida sabitleyici). yeni sistem zincirler zaten kilitli, herhangi bir pense ile kilitlenebilir. Yok ben yapamam diyorsanız herhangi bir tamirci veya servis 20-30 ytl'ye bu işi yapar. zincir tercihiniz kesinlikle o-ring veya x-ring'li olsun. Zincirin kendi üzerindeki yağ 200-300km gider, daha sonra silikonlu iyi bir yağ kullanın (motorex gibi) ve gerektiğini düşündüğünüz zaman yağlayın. 300-500km gibi sabit süreler olmaz. Arazi kullanımında her akşam bile yağlamak gerekir....

sevgiler
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
angel77
------------------------
------------------------

MesajTarih: Çrş Hzr 22, 2005 3:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

iiice kafam karıştı valla
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Hzr 24, 2005 9:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

angel77, Bu yedek parça mevzuu geçenlerde canımı çok sıkmıştı. Bende Honda'ya bi mesaj yolladım. Bu yazdığım mesajı motordelisi.com'da yayınlamıştım. Napalım fiyatlar böyle demek bana ters geliyo en azından tepki göstermemiz gerekir. Mesaj yazmak isteyen olursa adres.. Arrow http://www.honda.com.tr/motosiklet/pages/?page=bizeulasin
-------------------------------------
HONDA'YA YAZDIĞIM MESAJ :

Selamlar;

Benim şikayetim yedek parça fiyatlarının çok yüksek olması, şöyle ki motorumun kafa demirinde problem var ama yenisinin fiyatı 397 milyon arka diskin değişmesi gerek yenisini fiyatı 330 milyon ve bunlar gibi bi çok parça daha var ama gidip bu paraları vercek imkanım yok ve yeni demir almak yerine kaynakçılarla uğraşıyorum nası düzeltcem diye yeni disk almak yerine nereden temiz çıkma bulurum yada sıfır ucuz nasıl getirtebilirim diye geziniyorum. Bu yedek parça fiyatlarının yüksekliğinden çevremdeki bi çok insanda şikayetçi... Avrupada 90-92 model racingler hala yürürken TR'de özellikle racing motorlarda 98-97 model altı yok denecek kadar az sebep ise yedek parça ve büyük maliyetler... Bir Honda fanatiğiyim ve gerçekten müşteri ilgisi ve servis kalitesi konusunda diyeceğim bişi yok ama yedek parça konusunda böyle bir şikayetim var. Tabii bana dönmeniz gereklli diğil şikayet ettim diye bana yedek parçayı ucuz vercek değilsiniz.. iyi çalışmalar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
angel77
------------------------
------------------------

MesajTarih: Cum Hzr 24, 2005 11:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla olacak bişi yok,ben ısmarladım parçaları,ön ve arka dişli orjinal,zincir yan sanayi...güzelce bayıldım paraları da ohhhhh Smile
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Hzr 24, 2005 12:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben de yola çıkmadan zincirimi değiştim.
karaköyden kesme alıyom. çok kaliteli
eger hergün gres yagı ile yağlarsam neredeyse hiç uzamıyo
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar