Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kadırga Enduro KD 250 GY

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kadırga Enduro KD 250 GY
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 52, 53, 54  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Uzakdoğu Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
komodor
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal May 19, 2015 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir demiş ki:
Akünün arkasındaki parça Marş taşağı...AKüden aldığı 12voltu 18bin voltlara çıkaran ve o voltajla Volanı çevirip motorun pistonunun en üst noktada sıkıştırdığı anda ateşlemesini sağlayan acayip bi icat...
Marşa basınca içindeki roleler kapanırken sesini çok net duyarsın. arıza yapar, ama parça elinde oto sanayinde aynını bulabiliyoruz. bulamama gibi bir sorunumuz yok. F650'ninde bir japon arabasıyla aynı birebir üzerindeki plastik muhafaza bile aynıydı. 70lira...
Hava kutusu bakımsızlıktan doğal olarak kirlenmiş, WD40 veya muadili bir sıvı ile kutuyu hafifçe yağla, az bekle sonra temiz bir penye bez ile bu görüntüden kurtul derim...
hava filtresi genelde üfledim temizlendi denilip aynen gerisin geriye takılır ama bizim gözlerimiz havada uçuşan toz parti,küllerini , mikro polenleri görebilme yeteneğine sahip değil. Ne kadar temiz hava yolu o kadar kaliteli yanma efekti diyorum...
Bu filtrenin KN'de temizlenebilir olanını ara istersen , daha uzun yıllar binip 100binlere çıkaracaksan tek bir filtre ile işini görebilirsin.
Eline WD40 veya muadilini al şu estellasyonu güzelce yıka WD40 ile , fişlerin soketlerin temas noktralarını güzelce temizle, sonra bir bez vasıtası ile fazlalıkları temizle derim.
Hava kutusuna yapacağın müdahelede unutma vidaların sızdırmazlık özelliği olması gerektiğini. çünkü herhangi bir yerden su alırsa motorun vakumu o suyu motorun içine çekebilir ve buda istenmeyen işler açabilir başına...
Kolay gele ,dostum Smile
Very Happy Very Happy Very Happy,,,,12 voltu 18 000,,e çıkartmakmı,,İlginç..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum May 22, 2015 9:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bunu akü yapmıyo Serdarcım,
Eğer bobin olmazsa akü ve motor ne yazık ki hiç bir şekilde hiç bir işe yaramayacaktır.
Aküde depolanan 12 voltluk akım değerini kontağı çevirdiğimizde krankı döndüren marş motoruna gücü veren sarmallar bobin sayesinde aküden aldıkları 12 voltu 15bin ila 25bin vol arasına çıkartır ve sıkıştırma anında yanma odasındaki hava ile benzin karışımını ateşleyerek psitonu aşağı itecek ve krank aracılığı ile aktarma organlarını çalıştıracak enerjinin oluşmasını sağlar. Bobin yoksa ateşlemede yok, ateşleme yoksa enerji yok, enerji yoksa hareket yok Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt May 23, 2015 8:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Onu ben yazmadım hocam Smile
Ben cevabımı almıştım. Komodor da rakama şaşırmış zaten. Bu değer muhtemelen motoruna gore değişiyordu. Motor hacmi ve sıkıştırma oranı, çalıştırma aanında mars motorunun ihtiyaç duyduğu enerjiyi belirleyecektir.elektrik isleri ayrı alem. Tesla boşuna bu kadar meşhur olmadi
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
ayvaz
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 03, 2015 11:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benimkinde beyaz takılı fakat dediğiniz ampulden mi bilmiyorum fotosunu çekerim ben çok memnunum aydinlatmasida çok güzel
EBoyaci
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Hzr 04, 2015 5:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar ön amortisor yağ miktarını bilen var mı acaba
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Uzakdoğu Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 52, 53, 54  Sonraki
34. sayfa (Toplam 54 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar