Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kadırga Enduro KD 250 GY

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kadırga Enduro KD 250 GY
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 52, 53, 54  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Uzakdoğu Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Arl 05, 2014 5:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

öncelikle blog sayfana giremedim. davetli değilsin diyor. ben de yedek parça için peşlerinden koştum bir ara. sonra iletişim kesildi. geçenlerde tekrar konuştuk. dediklerine göre Bursa'da topluyorlarmış tüm organizasyonu. bayilerin çoğunu değiştirmişler falan. istanbul'da FB motor var. onlar kendi firmaları. www.hadisatinal.com da aynı yer. ama gerek yok. ben bazı parçaların fiyatlarını aldım. ama komik rakamlar. o yüzden gereken tüm parçaları piyasadan bulmanı tavsiye ederim. tabi bilmiyorum nelere ihtiyacın var. ben şu ana kadar sadece ayna, fren balatası ve manet değiştim.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
NegroMancy
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Arl 10, 2014 12:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cengiz ve FB Motor hakkında öğrendiklerimi de bi ara anlatırım. Dediklerine göre fabrikanın kapısına kilit vurmuşlar, bayilerle araları çok kötü olduğundan bunu düzeltene kadar farklı bir isim ve markayla piyasaya çıkmayı düşünüyorlarmış, Cengiz motordan öğrendim bunları.
Ben imkan buldukça yurt dışından üniversal parçalar alarak işi halletmeyi düşünüyorum.
Bu arada motor yağı ne kullanıyorsunuz? Kitapçık olmayınca vizkozitesi kaç olan yağ kullanmalıyım onu da bilmiyorum.
Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 10, 2014 11:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İlk aldigimda yag degisti. Sonrasinda ben tekrar degistirmedim. İpone koydu servis ama sanirim 10/40 gyari sentetik miydi neydi. Dikkat etmemisim o sira. Ama sunu soyleyebilirim, vitesler şıkır şıkır, ne girmeme, ne boşa dusme, en ufak bir sorun yok. İcindeki yag neyse, tam olmasi gereken gibi gorunuyor. Hic de eksilmedi.

Ben onu bir sorayim.
EBoyaci
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Arl 30, 2014 5:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2300 kmde aldım şu an 12000 lere gelmek üzereyim (şu an dediğim eylülde), ilk sıkıntım kuma saplanıp motoru sola yatırınca amörtisör tozluğunun alttan çatlaması oldu bende diğer markalardan bakma fikrim olmadığı için servisine sordum kocaelide oda 75 tl diyince geri adım attım öğrenci olduğum için ancak sizin yazdıklarınızı okuyunca mondialden temin etmeye karar verdim. arka diskim 2 3 mm kadar aşındı ilk aldığımda farkında olmadan, hala öyle kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. başlarda servisinde 30 liraya değiştiğim balataları 1 2 izlemeden sonra gidip tecrübeli bir motorcudan aldığım uygun balatalar ile kendim değişmeye başladım malum 7 tl ye geliyor böyle. yağ konusunda sürekli ipone 10/40 kullandım ve hiç bir zaman vitesim boşta kalmadı (geçmemezlik yada arada kalıp boşa düşme) ayna yüzünden kaza yaptım kör nokta aşırı fazla artık şerit değişirken bir göz atma gereği duyuyorum doğrusu. sol kontol kütüğü bozuldu kısalarım yanmıyor ve kütük için 75 tl istediler onun yerine sis farı alıp taktım şu ana kadar işimi fazlası ile görüyorlar ve uzunlarımda var. orjinal zinciri 10000km yetti diyebilirim. motorum 20 21 kuruş yakıyor bu konuda fazlası ile müzdaribim. depo kapağımdan durmadan tıss diye ses geliyor kapağı açıyorum geri kapıyorum 5 10 saniye kadar kesiliyor gene başlıyor. aküyü aldımda değişilmiş olduğu için bilmiyorum. 2 3 defa yan yatmasına rağmen kısmet diyerek grenajlar yerle temas etmedi hasar almadı şükürler olsun. sadece gidon yamuldu onuda düzledim. gidonu değişmeyi istiyorum ancak tekrar öğrenci olmak idare etmeye yönlendiriyor. kontakta anahtarı çekince kapanan metal şey içeride takılı kaldı anlam veremediğim şekilde. tecrübelerime aşağıda detaylı olarak yazacağım şimdilik sadece motora yöneliyorum. abi dediğim sevdiğim bir insanın iki kişi iken motor ile 50 cm yüksekliğinde kasis vari nasıl anlatsam bilemiyorum ancak oradan atlaması ile arka amörisör patladı. servis garantiden değişecekti ancak oda yalan oldu çünkü servis sadece normal bir motorcuya gittiğim zaman yapacağı muameleyi yapıyor. aynı zamanda suzuki bayisi olduğu içinde fiyatları fahiş diyebilirim. arka rulman 2 kere değişmesine rağmen sürekli bilyelerden sıkıntı yapıyor. yani servis öyle dedi ve buda arka tekerimin 1 cmden daha az gezmesine neden oluyor artık okulum ara verip motorumun yanına gidince bununla özel olarak yardımlarınızla ilgilenirim umarım. ön jantımda vuruk var fabrikayı aradım döneceklerdi ancak dönmediler. bende başka bir yerde şans eseri zincir gerdirirken adam sağolsun mondialden fiyat verdi sadece çember değişiriz 150 lira tutar dedi. hava filtresine ben uzun çabalar sonucu ulaştım, ancak 10 motorcu gezsemde sıfır bulamadım bende kompresör ile temizledim. yağ filtrem servisin her sefer ısrarla söylememe rağmen değişmedi gerek yok diye ısrar etti oda. korna kız gibi ses çıkarıyordu bende evde bulduğum çakma mercedes kornası ile değiştim ve şu an duymayan kalmıyor. insanlar yanımda durup husqvarna mı husaberg mi yada bmw mi diye sormaları hoşuma gidiyor doğrusu. şu ana kadar aklıma gelenler bunlar tekrar aklıma geldikçe yazmaya devam ederim şimdi tecrübelerime geçiyim.

*motor açıkçası hız ve güç olarak beni fazlası ile tatmin ediyor. sonuçta hız konusunda enduro olması ve arazidede gene enduro olması sebebi ile bana fazlaca yeterli geldi.
*bu motorla bayburttan kocaeliye 27 saatte gittim, ilk gün 450 500 km yol aldım amasyada 10 saat dinlendim ve 2.gün 700kmye yakın yol aldım. bu yolculuk boyunca motorda 2kişi idik toplamda 1200 km kadar yol yaptık ve 230 lira yaktı boluyada tırmandım giresunun dağlarınada hiç bir sorun yaşamadım ve haziran ayında yaptım bunu Smile
*vibrasyon yok bana kalırsa, sürerken hiç bir şey hissetmiyorum sürdükten sonrada sıkıntı olmuyor.
*deponun büyük olması korkmadan yol almaya rahatlık sağlıyor.
*artçım her zaman benden daha rahat oldu.
*kocaeli yuvacıkta dağcıların tırmanış yolunu bu motorla geçtim ve orada hardcross diye tabir ettiğim motorlar bile zorlanıyordu ben hiç bir şey yaşamadım.

yaşadığınız ve sormak istediğiniz şeyler varsa burada olacağım, almadan öncede aşıktım şu andada aşığım ancak yaşadığım sorunlar beni biraz yordu açıkçası yardımlarınızla inşallah tekrar renklenecektir enduro hayatım. şimdilik benim sorularım:
1-sol amörtisör tozluğu bildiğiniz marka modelden uyan var mıdır ve fiyatı nedir nereden temin edebilirim ?
2-arka diski değişmeli miyim ?
3-kısa far için kütük değişmeden halletme yolu var mıdır ?
4-rüzgarlığım çatladı onu yapıştırdım ancak tekrar atıyor çatlaklardan sıfır fiyat bilen var mıdır yada yaptırılır tarzda bir şey mi ?
5-depo kapağı neden böyledir ?
6-jantlar konusunda acil yardım lazım fikir olarak
7-lastik ömrüm doldu uyumlu uygun lastik var mıdır bildiğiniz ?
8-yağ filtresi şu ana kadar sorun çıkarmış mıdır (ben farketmedim) nasıl değişebilirim ?
9-bütün mesajları okudum gy motordan bahsedilmiş ancak googleda veri bulamadım açıklaması nedir acaba ?

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Arl 30, 2014 8:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hoşgeldin, öncelikle kendini tanıtırsan memnun oluruz. güzel detaylı yazmışsın ama sen neredesin, motor nerede anlayamadım Smile
başlayalım bakalım:
1.benim de sağ amortisor muhafazası kırık. bir iki ufak kırık daha var. uyumlu parça aramadım. bulursan haber ver lütfen. bir ara şundan alacağım
http://www.westmarine.com.tr/urun/fiberglas-tamir-bandi-metre-ile-satilir-1314
bir de epoksi veya iyi bir yapıştırısı. kendim tamir etmeyi deneyeceğim. uğraşmak istemezsen kırık parçaları oto sanayide tamponculara götürüp tamir ettirilebilir.
2. arka diski değiştirmelisin. ama bende de durum aynı ve değişmedim. çünkü orjinaline 90tl dediler. sağlam sövdüm içimden. bir ara onu söküp uyumlu parça bakmak lazım. bununla uğraşmaya değmeyeceği için şimdilik duruyor.
3. elinden geliyorsa kütüğü söküp sorunun ne olduğuna bakabilirsin. ama gidonla birlikte değiştirmek çok para tutmayacaktır diye düşünüyorum.
4. tur camı her kes yaptırıyor falan ama nerede bilmiyorum. yine oto sanayi yolu görünüyor. orada uzay mekiği bile yaparlar isteseler.
5. depo kapak deliğinden içeri wd40 sık bakalım ne olacak. yayı gevşeyebilir. ses sanki basınçtan gibi geldi. yani basıncı dengeleyemiyordur. yani biryerlerde ufak bir tıkanıklık var ama yerini bilemiyorum. biraz bekle, birazdan yorumun kralı gelir Smile
6. jant düzeltme falan diyorlar ama hasarın durumuna bağlı. yani neticede kırılırsa sonu kötü. fuarda bak istersen.
7. MC23, MC24, E07 uygundur. kullanım tipi önemli. ben de karar vermeye çalışıyorum. gönlüm E07 den yana. bunlarla ilgili yorumlar hem yurt içi hem dışı iyi görünüyor. sorun, yorum yazanların F650, tenere falan kullanması. yani bizim siklette değiller. bunların fiyatları set olarak 350tl civarı. iyi yani. fuara kadar yolu var. orada karar veririm gibi görünüyor.
8. yağ filtresi neden değişiyorsun ki? benimki temizlenebilir metal filtre. seninki farklı mı?
9. GY motor nedir ki? CG mi yoksa? öyleyse, çift supaplı, tek silindirli, hava soğutmalı basit bir motor tipi demek. çoğu kişi aşağılama anlamında kullanıyor. ama bu hacimde daha sorunsuz ve verimli motor da yok anladığım kadarıyla.
10. yakıt tüketimi: km de kuruş zaman karşısında anlamsız bir bilgidir. o yüzden kullanmıyorum. benim motor 4lt/100km yakıyor. arazide çok kullanırsam 4,6lt. sanırım yaklaşık aynı yere geliyorsun. bence de çok ama KLX250 kullanan arkadaşa sordum. düzgün ölçmemiş ama yaklaşık aynı diyor. o daha rodajda ama.
11. gidon ve kütük : gidonu ben de yamulttum. sirkeci de geçenlerde baktım. 35tl ye aluminyum gidon var. siyah istiyordum, yoktu. bence bu bize uygun değil. aluminyum yumuşak bir metaldir ve çabuk eğilir. hasanpaşa'da 75tl ye krom buldum. sanırım krom dedikleri paslanmaz çelik. bundan almak lazım. xtreme max gidonu düşünüyordum. Türkizmir güzel değil demişti ama ne demek istediğine gidip bakmam lazım. kütük meselesi de sanırım bununla birlikte çözülür. www.mondialyp.com dan girip tüm parçaların fiyatlarını bulabilirsin. eğer gidonu mondial ile değişirsem, zaten muhtemelen kütük falan da aynı yerden ucuza halledilir.
12. rulman: sürekli sorun çıkartıyorsa, arka teker salınım yapıyor olabilir. internette ararsan benzer durumlar bulabilirsin. arka lastik salınım yaparsa rulmanı sürekli bozacaktır. bu jant eğikliğinden de olabilir sanırım ama arka maşa bağlantılarını kontrol etmekte fayda var. ben lastik değiştirirken her ihtimale karşı rulmanları değiştireceğim. ölçüsü var mı? verebilirsen memnun olurum. kaliteli bişey elimde bulunsun.
13. aynalardaki görüş eksikliği yükseklilten biraz da. ben gidonu yükselteceğim. yetmezse aynaların eklem yerine kaynakla uzatma yaptıracağım.
14. hava filtresini nasıl çıkarttın? hava kutusunu komple söktün mü, yoksa sele altındaki kapağı açıp esneterek mi çıkarttın?
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Uzakdoğu Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 52, 53, 54  Sonraki
10. sayfa (Toplam 54 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar