Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Merhaba 2 teker tutkunları.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Merhaba 2 teker tutkunları.
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
oktaykaratek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Mar 20, 2014 3:36 pm    Mesaj konusu: Merhaba 2 teker tutkunları. Alıntıyla Cevap Ver

Herkeze selamlar saygılar.
Öncelikle kendimi tanıtmak isterim.
İsmim Oktay izmirde yaşıyorum 21 yaşındayım boyum 1,70 75 kiloyum
boy ve kilo gibi bilgileri bir talip arayışı içerisinde olduğumdan değil Smile Motor tavsiyesinde bulunmanızı isteyeceğim için belirtime gereksinimi duydum.

Şuanda 1997 model BW'S Original 50 cc kullanıyorum ( baba yadigarı ) yaklaşık olarak 10000 km ye ulaştı sürüş tecrubem ve bir üst kademeye geçmeyi planlıyorum enduro cross tarzı motorlar çok hoşuma gidiyor fakat boydan dolayı şüphe duyuyorum kendimi güvende hissedebilmem için 2 ayağımında yere sağlam basmasını istiyorum bu yüzden sizlerden 150 ila 250 cc arasında motor önermenizi rica ediyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Yaklaşık olarak bütçem 7000 tl dir.

Saygılarımla
Oktay KARATEKE
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
leventsen
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Mar 20, 2014 4:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba hoşgeldiniz

motor konusunda tavsiye veren olacaktır mutlaka benim tecrübem çok değil

ama boy konusunda şunu söyleyebilirim, boyum 173, F650GS ile yere basmakta hiç bir sıkıntı olmuyor..

ama cross motorlar daha yüksek sanırım

aslında size vitesliye ilk geçiş olarak YBR250- CBF250 türü bir motor hem maliyet hem kullanma açısından uyar gibi, hemde yüksekliği uygundur ama enduro sayılmaz ama her yere de girmem demez

forumlarda dolaşıp eski yazışmalara bakacaksınız artık, güzel bir dönem kolay gelsin

Piaggio FLY 100 beyaz 2012, Bodrum
BMW F650 GS sarıkız 2004, Ankara
http://motorsiklettutkum.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
oktaykaratek
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Mar 20, 2014 5:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende bir yandan araştırıyorum teşekkür ederim
Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Mar 20, 2014 7:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hosgeldiniz,
Bence oncelikle bir mondial bayisine gidip extreme max deneyin. Uzerine oturup bakin. Sele yuksekligi yanilmiyorsam 82cm filan olmasi lazim. Eger rahat ederseniz, iyi bir secim olabilir. Yuksek gelebilir, o zaman alcaltmak icin ne opsiyonlar var bakarsiniz. Eger hicbirsekilde kullanamayacak gibi olursaniz, oncelikle leventsen'in dedigi tarzda motorlara yonelin. Cunku hic bir hacimdeki enduro veya cros motoru daha alcak sele ile bulamayacaksiniz. 2000-2007 arasi f650 lerin sele yuksekligi 78cm ama 650cc istemeyeceksiniz diye dusunuyorum. Ve bu model 19" lastikle gelir.
Yani kisacasi extreme max 150 bakin. Ucuz, basit, insanlar memnun, 21" ve baslangic icin 150 cc iyi. Ama yuksek gelirse 21" bisey almayacaksiniz anlamina geliyor. Tecrube kazandiktan sonra kullanirsiniz sonra sorun olmaz
Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Prş Mar 20, 2014 8:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

oktaykaratek, aramıza hoşgeldiniz..

Eminim scooter 'dan sonra vitesli motosiklet size daha keyifli gelecektir. Daha önce hiç sürüş tecrübeniz oldumu bilmiyoruz ama ilk deneyiminizde zorlanabilirsiniz de.. Bir 125cc yada en fazla 250cc ile başlayın derim. Bir dönem Honda'nın üretim bandından çıkan XL200 'ler vardı ki bana göre gerek başlangıç gerekse vitesliye geçiş motoruydu. Hem boyunuza hemde bütçenize uygun bir makineydi. Maalesef daha üretilmiyor. Ama üzülmeyin ikinci el düşünüyorsanız temizini bulabilirsiniz belki.

Alacağınız motosiklet kontrol edebileceğiniz bir makine olmalıdır. Bu çok önemli Allah korusun şakası yok bu işin. Kontrol edilebilirlik fizik yapınıza, beden ölçülerinize, hangi ortamlarda daha çok kullanacağınıza, trafik ve yol tecrübenize bağlıdır. Sizin zaten scooter ile yol deneyiminizi var kabul edersek ilk başlayanlara göre bir adım önde ve şanslısınız.

Ancak her ne olursa olsun eğitim şart ve alabiliyorsanız sürüş eğitimi alın derim. Eğitim esnasında tek tip bir motordan ziyade farklı tipte motorlar kullanmak sizin sürüş kabiliyetiniz üzerinde olumlu etkiler yapacaktır. Bazı motorlar ağırdır bazıları hafif. Bazıları sırtınızı ağrıtır bazıları bileklerinizi. Bazıları iyi viraj alır bazıları düz yolda dengelidir. Bazıları devirlidir bazıları torklu. Bazıları gösterişlidir, büyüktür bazıları gösterişsiz ama her şartta kullanışlıdır. Örnekler çoğaltılabilir ama değişmeyen tek gerçek var ki o da dişinize göre, boyunuza posunuza göre bir motosiklet alıp rüzgarın ve özgürlüğün tadını çıkartın. Smile

İyi forumlar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Tanışma ve Kutlama Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar