Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW F650 GS 2001 Marş Motor Kömürü (Sorun giderilmiştir)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW F650 GS 2001 Marş Motor Kömürü (Sorun giderilmiştir)
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
arasacer
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Şub 25, 2013 11:14 am    Mesaj konusu: BMW F650 GS 2001 Marş Motor Kömürü (Sorun giderilmiştir) Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar merhaba,

2001 Model F650GS Kırmızı renkli motosiklet sahibiyim... Motosikletim de şuan herhangi bir sorun yok! Motosikletim 51 000 KM'dedir. Dert ettiğim tek şey ara ara marşa bastığımda bazı takılmalara neden olmasıdır.

Motosiklet servisçileri, Yaşadığım sıkıntının marş kömürünün azaldığı için sorun olabilir dediler. Bende bu konuyu elbette kendime dert ettim. Marş kömürü ile ilgili telefonla Borusan Servisine danıştım. Telefondan bilgi aldım. Cevap "servislerinde Marş Kömürü değişimi yapılmadığını ve marş motorunun komple parça değişim yaptıklarını ifade ettiler. Marş motor parça fiyatı 380£ (Euro) olduğu" (servis ve işçilik hariç fiyat) bilgisini verdiler. Açıkçası bütçem uygun olmadığından hem fazla geldi hemde marş kömürünün bitik olup olmadığı kontrol ettiremedim.

BMW Enduroya geçişim 3 ay oldu. Servisçiler ile ilgili bir önceki Yamaha motosikletim de yaşadığım sıkıntılar bana kabus olmuştu. BMW servis ağındaki bilgisizliğim ve yanında buna ek olarak bir kaç tecrübemde bana pahalıya patladı. Marş kömürünün değişimini ve genel bakımı yapabileceğim uygun, güvenilir ve sağlıklı yapabilecek bir yer aramaktayım. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan deneyimlerini paylaşmalarını ve bu konu hakkında bilgi vermesini ve yönlendirmelerini rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler...

En son arasacer tarafından Pzr Mar 24, 2013 10:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Şub 25, 2013 12:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Elin alet edavat tutuyormu?arasacer...
marş motorunu önce akünün kutup başlarını sökerek ardından motoru yerinden çıkararak eline almalısın ve gelişmiş sanayi siteleri çoktur istanbulda, bu işle ilgilenen düzgün temiz bir esnaf bulmalısın.
onlar motoru ehliyetli bir şekilde açıp bakımını temizliğini ayarlarını yapıp sana geri verirler,
benimde aynı şey başıma geldi hemde Antalya gibi bilmediğim bir yerde yolda kaldım. ama motoru söküp sanayisine gittim.
düzgün bi tane marş motoru bakımı yapan yer buldum adam dağıttı motoru. Arızalara bakın hele bi.
1 mıknatıs kopmuş
2 kömürler bitmiş
3 su almış yayları paslanmış
4 rulmanları bitmiş
5 burç yatağı genişlemiş
6 kömür yatağı bombe yapmış
darmadağın etti motorumu, ben içimden ""yandık "" "eyvah" brazda küfürlü şeyler geçiriyorum o sırada, adam rulmanları kömürleri ve burç kapağını bana verdi, git bunu burdan şunu şurdan al gel, bunuda şuray yaptırt getir dedi.
hepsini yaptırdım geri geldiğimde motorun kovanını göremedim elinde siyah renkli pırıl pırıl bir silindir duruyordu. aldı parçaları motoru bu silindire toplamaya başladı. ben dayanamadım ""usta benim motor noldu" dedim. ""sen onlarla uğraşırken biz bunun bakımını yaptık, pasını sildik, zımparaladık, temizledik ve boyadık dedi... şok olmuştum o dökük paslı boyasının ne renk olduğunu bilemediğim motor gitmiş yepyeni bişi gelmişti. kömürleri ayarladı, bastığı yerdeki bombeyi düzledi topladı ve mengene bağladı verdi elektriği....
çıkan ses ""vızzzzzzzzzzzzzzz" vızzzzzzzzzz" al götür tak yoluna devam et dedi.
....
düzgün bir marş motoru işinden anlayan elektrikçi bulursanız marş motorunuzu ilk günkü gibi yaptırabilirsiniz....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
arasacer
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Şub 25, 2013 12:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir demiş ki:
Elin alet edavat tutuyormu?arasacer...
marş motorunu önce akünün kutup başlarını sökerek ardından motoru yerinden çıkararak eline almalısın ve gelişmiş sanayi siteleri çoktur istanbulda, bu işle ilgilenen düzgün temiz bir esnaf bulmalısın.
onlar motoru ehliyetli bir şekilde açıp bakımını temizliğini ayarlarını yapıp sana geri verirler,
benimde aynı şey başıma geldi hemde Antalya gibi bilmediğim bir yerde yolda kaldım. ama motoru söküp sanayisine gittim.
düzgün bi tane marş motoru bakımı yapan yer buldum adam dağıttı motoru. Arızalara bakın hele bi.
1 mıknatıs kopmuş
2 kömürler bitmiş
3 su almış yayları paslanmış
4 rulmanları bitmiş
5 burç yatağı genişlemiş
6 kömür yatağı bombe yapmış
darmadağın etti motorumu, ben içimden ""yandık "" "eyvah" brazda küfürlü şeyler geçiriyorum o sırada, adam rulmanları kömürleri ve burç kapağını bana verdi, git bunu burdan şunu şurdan al gel, bunuda şuray yaptırt getir dedi.
hepsini yaptırdım geri geldiğimde motorun kovanını göremedim elinde siyah renkli pırıl pırıl bir silindir duruyordu. aldı parçaları motoru bu silindire toplamaya başladı. ben dayanamadım ""usta benim motor noldu" dedim. ""sen onlarla uğraşırken biz bunun bakımını yaptık, pasını sildik, zımparaladık, temizledik ve boyadık dedi... şok olmuştum o dökük paslı boyasının ne renk olduğunu bilemediğim motor gitmiş yepyeni bişi gelmişti. kömürleri ayarladı, bastığı yerdeki bombeyi düzledi topladı ve mengene bağladı verdi elektriği....
çıkan ses ""vızzzzzzzzzzzzzzz" vızzzzzzzzzz" al götür tak yoluna devam et dedi.
....
düzgün bir marş motoru işinden anlayan elektrikçi bulursanız marş motorunuzu ilk günkü gibi yaptırabilirsiniz....
Merhaba turkizmir,

Elim alet edavat maalesef tutmuyor. Anlattığınız bana çok mantıklı geldi. Böyle bir kişi istanbul da var mı bilmiyorum. Bu konu keyfimi kaçırdı. Siz güzel bakım yapmışsınız anlattığınız üzere... benimde böyle bir hikaye yaşamam lazım Smile

Güvenilir usta bulmak benim için sanırım çok sıkıntılı olacaktır. Forumlardan takip edip gittiğim ustaların cevapları gerçekten çok iğrenç buldum. Adamlar BMW markasını görünce ilk dile getirdiği şu "eeee... BMW kullanıyorsun bakımları pahalıdır" deyip ardından fahiş fiyatlar söylemelerini hiç etik bulmadım. BMW servis konusunda tecrübem olmadığından ilk başlarda kazık üzerine kazık yemem ve üstüne fahiş fiyatları mecburen vermem büyük bir tecrübe ile bütçemi sarsmalarına neden oldu...

İstanbul da bulunan arkadaşlar umarım beni yönlendirirler. F650GS'm düğmeye bastığımda tek tıkta çalışmasını istiyorum... Bu servis sıkıntısından dolayı motorumu üzülerek satmayı bile düşündüm. İyi ve işini bilen adam gibi usta bulursam satmaktan da vazgeçmeyi düşünüyorum...

Deneyimini paylaştığın için çok teşekkür ediyorum... Buralar da bulamasam izmir'e bile gelip yapmayı planlıyorum... Smile iyi günler...
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Şub 25, 2013 3:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gelirsen mutlaka haberimiz olsun, olmadı parçayı söktür gönder bana, burada elden geçirtirim 3. snayi sitesinde sadece kupon araçlara bakım yapan çocukluğumdan beri tanışıklığım olan ve para kazanmaktan çok dost kazanmayı hedeflemiş bir işletme sahibi abimiz, büyüğümüz var.başında bekler yaptırır gönderirim.
Göndermesi 1 gün, bakımı 1 gün, sana gelmesi 1 gün toplamda 3 gün sürecektir...Ödemesinide adamların hesabına yapar, faturasını içine koyar yollarız parçanı...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
arasacer
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Şub 25, 2013 6:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İzmir'e mutlaka geleceğim. Bu sorunumu çözmesem benim içinde erken bir mazeret olur.

Kasım 2012 de endorum ile ilk defa izmir'e geldim fakat siteyi yeni keşfettim ki keşke o zaman takip etseydim diye şimdi hayıflanıyorum. Very Happy Söylemine bakıp sağlamasını yaptığımda İzmir'e gelişim ve onarılması hızlı bir şekilde bir gün sürüyor. İstanbul da sorunumu çözemez isem gelmem daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Karar verirsem haberdar ederim.

Tanıştığımıza tekrardan memnun oldum ve ilgine teşekkürler... selamlar
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar