Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - NASIL BİR MOTOR

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

NASIL BİR MOTOR
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Şub 20, 2012 1:05 pm    Mesaj konusu: NASIL BİR MOTOR Alıntıyla Cevap Ver

BMW ve ROTAX mühendisleri nasıl bir motor üretmişler, forumda hiç sorun yaşayan BMW motor sahibi yok neredeyse!!
Bir ben varım sürekli problem yazan, ama yılda 38-40bin kilometre çeviren bir motorun bakım istemesi kadar doğal bir durum yok.
birde Apn Smile
mantık şumu acaba?
ben şimdi motorumla ilgili bir problemi burada yazarsam, yarın öbürgün satarsam alan burada görürse? Ozaman nasıl satarım mantığımı var, çünkü geçmişten sitenin kullanıcılarıyla yaptığımız toplantılarda bir diğerinin motorunu alan bir arkadaşımız motorunu sattığı kilometre yüksekken alanın düşük kilometrede alması , nasıl bir camiaya sahip olduğumuz hakkında çok fazla düşündürmüştü bizi...
Yunanistanda tanıştığım motosiklet kullanıcısı arkadaşlar bile biliyorlar Türkiyenin bu sahtekar yüzünü, utandım.
Kilometre değiştirdiğiniz zaman TRİGERİDE değiştirin arkadaşlar, alıcının hiç günahı yokken ömrünü doldurmui bir parça yüzünden motor bloğunda açacağınız zararın eğer vicdan muhasebeniz varsa emin olun ki hesabı bu tarafta veriliyor.
çevrenizde sürekli insanları aldatan birini izleyin, hayatı hep bir kaos bir düzensizlik ve sürekli korku içinde yaşadığını gözlemlersiniz.
Birde çok ilginç bir istatistik çıkardım race motorları ne hikmetse 19bin kmden yukarı çıkmıyor, satılanların hepsi 19bin-21bin kmlerde.
Neyse kimseye vicdan yükleyecek değiliz bu bir yaradılış meselesi ama iki teker üzerinde bir CANa mal olacak şeylere ortak olmayalım düşüncesindeyim. Kilometre yapmak iyidir, yapıyor ki çalışıyor, yapıyor ki sorun yok.
Herkese Bol kilometreli günler dilerim, göğsünüzü gere gere yapın kilometreleri.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
cyclespirit
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Şub 20, 2012 1:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yılda 40 bin km muazzam bir şeymiş. Kamyon olsa dayanmaz Smile

Fakat çok sağlam makina olduğu doğru. Benim araç, son iki yıldaki 18 bini bana ait, şanla şerefle 51 bin yapmış. Bu sürede standart işler dışında gerçekten de kayda değer bir sıkıntı çıkarmadı. (Patlak bir amortisör keçesi dışında)

Özellikle bu tip uzun ömürlü aletlerde KM hesabı bakımların aksamaması için çok kritik. Zaten başlı başına sahtekarlık olan bir eylem, bir de dolaylı yoldan böyle sonuçlar doğuruyor. Kontrol ve cezaların bu kadar laçka olması yanlış zaten.

Yoksa motoru kurcalamak iyidir, bu ara kıştan istifade ufaktan söktüm, şnorkeliydi şusuydu busuydu yağdan pisten arındırıyorum mesela. Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Apn
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Şub 20, 2012 2:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Smile Yav ben takıntılı adamım arkadaşlar, ufacık ses gelse la olum ne ediyon diye araştırırım. Birde madalyonun diğer yüzü var. Mesela vatandaş kaygısız amaann boş ver diyo sonra satarken abi anahtar deymedi diyerek satıyo Smile sonra alanın vay haline.

ÇOOOKKK ÖNEMMLİİİ DETAYY:
Arkadaşlar bir çok kişi teknik ten anlamadığı için motorlarını ustalara emanet ediyor. Maalesef kötü birine denk geldiyseniz vay halinize. Ben defalarca yaşadım hem kendimden hem çevremden. Motor bakımdan yeni çıktı diye alıyorsun yağı değişmemiş la bu nasıl iş? Kafaya taktım çok acil olmadıkça kendim yapıyorum size de tavsiye ederim motorların teknik detayları internette mevcut. Bilen bir arkadaşınızın yardımı ile de çözülür.

HATTA BURADAN ÖNERİM ENCDUROCU COM. OLARAK AYIN BELLİ GÜNLERİ SERVİS GÜNÜ YAPALIM HER AY BİR ARKADAŞIN MOTORUNA BAKIM YAPALIM YADA SORUNU VARSA ANLAYAN ARKADAŞLAR YARDIMI İLE ÇÖZELİM.
Maksat muhabbet olsun Smile
Motorda önemli olan KM değil nasıl çalıştığı
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Pts Şub 20, 2012 5:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hepinize birer birer katılıyorum Dostlar... Makinenin km si değil bakımı ve nasıl yol aldığıdır elbet... ben her yerde açık açık söylemeyi gurur bilirim Turkİzmir gibi benim Safinaz 98.000km yi geçti... İnsanda en başta gurur, onur ve dürüstlük olacak ki makinenin km si ile ilgili yanlışlara kapılmayacak!!!

Evet ustayım diye dükkan açmış adamlardan daha usta üyelerimiz var elbet, buna kesinlikle katılıyorum ve bakım onarım günlerine bende bir şekilde katılmak istiyorum... Ben bandırma'da yaşasam da, isteyene burada yardımcı olurum, isteyene telefonla; elimden gelen ne varsa yapmak boynumun borcudur Dostlar...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
fishbone_bir
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Şub 20, 2012 11:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

__face__,
selam kardeşim buradaki yardımseverlik ve sizlerin ufacık sorunlarla bile ilgilenmesi ne kadar doğru bir yerde olduğumu gösteriyor.
Alıntı:

HATTA BURADAN ÖNERİM ENCDUROCU COM. OLARAK AYIN BELLİ GÜNLERİ SERVİS GÜNÜ YAPALIM HER AY BİR ARKADAŞIN MOTORUNA BAKIM YAPALIM YADA SORUNU VARSA ANLAYAN ARKADAŞLAR YARDIMI İLE ÇÖZELİM.
Maksat muhabbet olsun
Motorda önemli olan KM değil nasıl çalıştığı

Apn,
güzel bir fikir neden olmasın eskilerin imecesi gibi beb beğendimç
XL650...........................
0 533 540 15 14
İlhan UĞURLU
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar