Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Boy Meselesi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Boy Meselesi
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
pyschotronic
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş May 27, 2010 10:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

muhaaa Very Happy Very Happy sanki kendi boyları uzun uzak doğulluların Very Happy Very Happy

ben yayı değiştirdim dahada yükselttim ayrıca bilgi bu..üstündeki orji yay değil..
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
iceboyTR
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 28, 2010 4:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mrtvural demiş ki:
Aynı durum BMW için de söz konusu ama ben kendim çözdüm. Yolda giderken ayakların yere değmesi gerekmiyor ama arazi şartlarında, engebeli eğimli yerlerde ayaklar değmeli yere. Birkaç kere olduğum yerde düşürdüm motoru kendi kendime.
Oturdum japon markalarına mail attım. "Kardeşim, bizim gibi kısa boylular binemiyecek mi enduro motosiklete sanki sizin boyunuz çok uzun da 1mt yüksekliğinde selesi olan motosikletler üretiyorsunuz" diye. henüz bir cevap gelmedi ama eğer alçak endurolar piyasaya sürülürse bilin ki sorumlusu benim.

Sorununuzu çözmüş olmanız sevindirici. Yeni 660 Tenere için biraz pahalı da bulsam alçak sele opsiyonları var(2cm alçalıyor sadece), yada komple şaseyi yere yaklaştırabileceğiniz uygulamalar var. Ben sanırım ayaklarımın yere değmediği durumda hiçbir motosikleti şehir içi trafiğinde kullanmazdım Smile
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
mrtvural
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum May 28, 2010 4:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Komple şaseyi alçaltmanızı kesinlikle tavsiye etmem hem motorun dengesi hemde ağırlık merkezi bozulur. TENERE'nin selesine baktım, sürücü tarafında kalın bir sünger tabakası var. Siz de inceleyin derim. Eğer kurtarırsa benim yöntemi denersiniz. An az 5-7 cm kazanırsınız.
Kim ne derse desin. uçları bile olsa ayaklar yere değmeli...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
iceboyTR
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 28, 2010 5:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mrtvural demiş ki:
Komple şaseyi alçaltmanızı kesinlikle tavsiye etmem hem motorun dengesi hemde ağırlık merkezi bozulur. TENERE'nin selesine baktım, sürücü tarafında kalın bir sünger tabakası var. Siz de inceleyin derim. Eğer kurtarırsa benim yöntemi denersiniz. An az 5-7 cm kazanırsınız.
Kim ne derse desin. uçları bile olsa ayaklar yere değmeli...

İlgilendiğiniz için teşekkürler, kendim için değildi esasında önerilerim. Benim çok şükür bir sıkıntım yok Tenere'de.

Ancak komple şaşeyi alçaltmaya yarayan yöntemi gevur bir forumda okumuştum. Konuya oldukça bilinçli yaklaşmış gibi gelmişti bana. Ama tabiki şaşe yüksekliği ile oynamak yerine selede oynama yapmak bencede çok daha mantıklı. Kaldıki şasesini alçaltmak mecburiyetinde olduğum bir motoru almazdım heralde Smile Touring görünümlü enduro olurdu Laughing
unsaloc
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 26, 2010 10:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Touring görünümlü enduro hah işte benim pegasom aynı o şekilde oldu hatta MZ görünümlü pegasoya döndü Smile

Motoru ilk aldığımda üzerindeki arka amortisör orjinal değildi.Ucuna 2cm lik bir parça ilave edilip biraz yükseltilmişti.Amortisöre yapılan 2cm lik bir ilave motorun sele yüksekliğini 10cm kadar etkiliyor.Yapılan ilave sele yükseltmek amacıyla değil motora amortisör uydurma amacıyla yapılmış olduğu için pegy nin sele yüksekliği fabrika standardından belki 1cm falan yüksekti ama benim 1.65 lik boyum için yüksek kalıyordu.
Kalça kaydırarak duruyordum bir sıkıntım yoktu ama artçım varken bu şekilde durmaya kalktığımda yatan motorun ve artçının ağırlığını taşıyamadımı farkettim ve amortisöre sonradan yapılan ilaveyi kestirdim. Sele yüksekliği 10cm düştü , eksoz boruları zincirin ve lastiğin üzerine oturdu.
Eskimiş olan eksoz borularını değiştirip yeni boruları biraz yukarıdan çektirdim , birazda ön yükleme ayarıyla seleyi boyum için kabul edilebilir sınırlara ayarlamış oldum.

Sonuç olarak pegy nin tüm heybeti kayboldu , sanki biraz da yol tutuşunda dengesizlik var gibi ama en azından artçımla rahat olarak durup kalkabiliyorum. E-bay de Pegaso için alçaltma ve yükseltme kitleri var ama en ucuzu 200 eur seviyelerindeydi , şimdilik böyle idare edeceğiz Smile
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
6. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar