Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW f650 gs ile Honda Transalp arasındayım lütfen yardım!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW f650 gs ile Honda Transalp arasındayım lütfen yardım!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Çrş Arl 23, 2009 7:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nedimurcan demiş ki:
ybr yi bırakıp ikisinden birisinde karar vermek zor. Smile

ben sınıflarının ayrı olduğunu düşünüyorum. tek silindir ve iki silindir...! sanırım birçok özelliğinin karşılaştırılmasından önce bu silindir sayısı meselesini tartışmak gerek.

tek silindir bir motorsiklet mi yoksa iki silindir bir motorsiklet mi?

kesinlikle Nedim %100 hak veriyorum sana..
peki sence? Very Happy

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
horizon
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 23, 2009 10:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

F 650 GS, TA650 kullanmış ve şu an TA 700 kullanmakta olan biri olarak soruyorum;
1- Motoru ne için alacaksınız? a) Çocukluktan gelen Merak b) İşten eve c) Hafta sonları kaçış
2- Kaç paranız var? a) 10.000 b) 13.000 c) 15.000 ve üzeri
3- Genelde hayalini kurduğunuz yer neresidir? a)DAğ Bayır b)Köy Kasaba c) Köy Şehirler arası
4- Fiziksel özellikleriniz nedir? a) Sedenter b) babayiğit c) atletik-Sportif
5- Genelde tek mi ardçı ile mi gezeceksiniz? a)Belli olmaz b) Tek c) Ardçı ile
6- Sizin için fazla fahiş bakım ücretimi yoksa yakıta verilen üçbeş kuruş mu daha önemli. Tercihiniz nedir.? a) Fark etmez b)Fazla bakım parası öderim. c)Üçbeş kuruş yakıtı fazla öderim.
7- Titreşim sizi rahatsız eder mi? a) Bilmiyorum b)Etmez, aksine hoşuma gider c) Kesinlikle rahatsiz eder
CEVAP ANAHTARI;
a) şıkkı fazla ise; Ne aldığınız önemli değil herhangi birini gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz
b) şıkkı fazla ise sizin alacağınız motor F650 GS olmalıdır.
c) şıkkı fazla ise; Kesinlikle Honda TA 650 yada TA 700 almalısınız.

Ama motorunuzu alana kadar aklınız birhayli karışacaktır. Bu gibi durumlarda sakın kalbiniz dinlemeyin, beyninizi ve mantığınızı birlikte dinleyin. Nerden mi biliyorum. Sizinle aynı yaştayım. Ve sizi anlayabiliyorum.
Kalın sağlıcakla.
horizon
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 23, 2009 11:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

__face__ demiş ki:
nedimurcan demiş ki:
ybr yi bırakıp ikisinden birisinde karar vermek zor. Smile

ben sınıflarının ayrı olduğunu düşünüyorum. tek silindir ve iki silindir...! sanırım birçok özelliğinin karşılaştırılmasından önce bu silindir sayısı meselesini tartışmak gerek.

tek silindir bir motorsiklet mi yoksa iki silindir bir motorsiklet mi?

kesinlikle Nedim %100 hak veriyorum sana..
peki sence? Very Happy

Arkadaşlar ben size % 100 katılmıyorum.
Motorcu silindir sayısına bakmaz. Motorcu yaptığı km ye, gördüğü yerlerin çokluğuna, tanıdığı kişi sayısının çokluğuna yada ciğerlerine çektiği havanın farklılığına bakar! Yada en azından ben bunlara bakarım. 86 yılında PUCH mobiletimle yaptığım ilk km'ler ile şimdi teknolojik makinalarla yaptığım binlerce km arasında çokda büyük fark yok bana göre. Yaşlandıkça daha mızmızlaşıyoruz, silindir saymaya başlıyoruz
hepsi bu. Bu gün binlerce Harley sürücüsü var, titreşimi ciğerlerinde hisseden. Hemde çoğu çift silindirli makina bunların. Ben motorundaki hatırı sayılır titreşimlerden sızlanan bir HArley sürücüsü görmedim. Göremem de!
Bunlar benim düşüncelerim. Ama yanlışşş ama doğru...Smile
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Çrş Arl 23, 2009 11:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

horizon demiş ki:
Arkadaşlar ben size % 100 katılmıyorum.
Motorcu silindir sayısına bakmaz. Motorcu yaptığı km ye, gördüğü yerlerin çokluğuna, tanıdığı kişi sayısının çokluğuna yada ciğerlerine çektiği havanın farklılığına bakar! Yada en azından ben bunlara bakarım. 86 yılında PUCH mobiletimle yaptığım ilk km'ler ile şimdi teknolojik makinalarla yaptığım binlerce km arasında çokda büyük fark yok bana göre. Yaşlandıkça daha mızmızlaşıyoruz, silindir saymaya başlıyoruz
hepsi bu. Bu gün binlerce Harley sürücüsü var, titreşimi ciğerlerinde hisseden. Hemde çoğu çift silindirli makina bunların. Ben motorundaki hatırı sayılır titreşimlerden sızlanan bir HArley sürücüsü görmedim. Göremem de!
Bunlar benim düşüncelerim. Ama yanlışşş ama doğru...Smile

belkide diyebiliriz ki burnumuz mu kalktı teknolojiyle birlikte? çok güzel demişsin Harleyci örneyinde de..

valla ben açık ve net şunu demek istiyorum kendi tarafımdan konuşara: beni 98 model 83.000km de bir yaşlı kızım var, hiçbir sorunu yok, taş gibi gidiyor.. daha uzun sürelerde gider.. ve net söyleyebilirim ki, titreşiminden bir gün rahatsızlık hissetmedim

ee nedir bi silindir sayısı saplantısı? doğru diyorsun abicim saymayalım bu kadar...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
burdizo
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Arl 24, 2009 7:52 am    Mesaj konusu: Re: F 650 GS mi Transalp mi? Alıntıyla Cevap Ver

Kandiberli demiş ki:
Tavsiyerinizden ötürü hepinize teşekkür ediyorum.Nihayet kara verip çocukluk hayalime kavuşup canavar gibi bir BMW F650 GS (2005) aldım ve Bursa'dan Balıkesir'e güzel bir yolculuk yaptım.Yalnız kullanım klavuzuna ihtiyacım var.Olan arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Kandiberli doğru yolu bulmuş.hayırlı uğurlu olsun.
Yaklaşık 4aydır 2000 model f 650 gs kullanıyorum.Titreşiminden bir defa bile rahatsız olmadım. TA ile beraber bir gezi yaptık aynı yol aynı hızlar ve aynı yükte TA 53-55 ,Bmw 38-40 liralık benzin alıyordu.
Abs li motora binmeyen ne demek olduğunu bilemez. Bunu ancak mıcırlı bir yolda rampa aşağı inerken anlayabilirsin.
Ancak her iki motorda problemsiz kendi markalarının isim yapmış modelleridir.
Yolunuz açık olsun..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5
5. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar