Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW r1100 gs mi yoksa 1150 gs mi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW r1100 gs mi yoksa 1150 gs mi
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
gsg-9
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Arl 08, 2009 8:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

konuyu yeni okuduğum için birkaç kelime yazayım dedim.bir kere 98 99 model 1100 den sağlam makina bulamazsınız.arıza çıkarma olasılığı çok zayıftır bütün sorunları çözülmüştür.priz direk ve şanzıman krom çeliktir.1150 de ise şanzıman bazı parçaları ve prizdirek sarıdır dağılmış 1150 şanzımanı bulursun ama 1100 bulamazsın.1100 şanzıman oranı birinci vites ve beşinci vites 1150 adv ile aynıdır.yani bir abimizin dediği gibi 1100 kapitalist dünyanın ürettiği son sağlam makinadır.bütün herşeyi alman malıdır.çin malı karışmamıştır.daha mekaniktir garip gelecek ama uzun sürüşlerde 1200 gs i yer geçer.iyi bir bmw kullanıcısına sorun anlatır.birde 1100 kullanmayan herkes onun hakkında bir şehir efsanesi söyler ama ben bir 1100 kullanıcısı olarak bunların hiç birine inanmadım ve başımada denilenlerin hiç biri gelmedi.1150 de güzel makinadır ama gerçekci olmak gerekirse 50 cc 6 beygir ve altıncı vites inanın makinanın kendisine çok birşey katmıyor.zaten altıncı vitesi seyir vitesi bsamazsın hızlanmak istediğinde vites küçültmek zorundasın.1100 de ise beşinci vites bas basabilirsen vitesidir.nerdeyse bütün 1150 lerde ya saft değişmiştir ya final drive rulmanları değişmiştir ama ne hikmetse garibim 1100 de bunlar sağlam durumdadır.sahiplerine sorun bakalım.kilometre işine gelince hala gülerim yahu bir bmw de son sorun olacak şey motorun km sidir.motorun ömrü bir milyon ne zaman yapıcan bu yolu.motor rektefiye olmuyor sadece sekman değişiyor.rodajı 80 90 bin km rede biter diyebiliriz.bu japoncular yüzünden bmw de kilometre muhabbeti çıktı yok efendim şu kmde ama hepsi uzun yolda yapıldı yok efendim bu km de ama şurda yapıldı gibi komik laflar.son lafa gelince bizim gibi illa yeni olsun delisi bir millet olunca eski motora bindiğinde aaa niye eskiye biniyorsun olur ama iş o güzel eski motorlara temiz bakıp binmektir.avrupada adamlar 1100 gibi r80 gibi makinalarla 400 bin 500 bin kmdeler ve hala biniyorlar.son söz al bir 1100 rahat et.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
02murat
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Arl 08, 2009 10:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

gsg-9 .kardeş tavsiyen , gösterdiğin ilgi ve samimiyetine teşekkürler .

diğer arkadaşlar ne düşünürler acaba bir düşüncelerini alsak fena olmaz
Başa dön
02murat
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Arl 08, 2009 10:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

face /aksu/nedimurcan ,hadi abile r sizleride bekliyoruz
Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Sal Arl 08, 2009 10:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

gsg-9, eline yüreğine sağlık dostum.. cidden çok samimi açıklamalarda bulunmuşsun.. benim bi arkadaşımdan senin söylediğine benzer şeyler duymuştum ve hakda vermiştim..

ama şu lafına bayıldım (aynı fikri paylaşmamız çok güzel) :
"" eski motora bindiğinde aaa niye eskiye biniyorsun olur ama iş o güzel eski motorlara temiz bakıp binmektir.""
işte bunu aklımıza yazıp içimize sindirmeliyiz bence de..

bende burda bandırmada italyadan yola pegaso ile çıkan bir karı koca ile tanımıştım..
adam dediki sizin memleket zengin memleket galiba dedi.. neden ne oldu dedim: baksana hep modelli makinalar var dedi ve ekledi bizim oralarda 80li 90 lı makinalara binen çok hepsi şıkır şıkırlar bak mesela benim ki yeni sayılır 98 model dedi.. Smile

02murat, kesinlikle KAĞAN'a katılıyorum... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Aksu
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Arl 08, 2009 10:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

02murat, ben diyeceğimi dedim, hatta sana birde makina önerdim. Fazla detaya girmeden hevesin geçmeden al bir tane 1100

Ben bile alırken bu kadar inciğini cıncığını araştırmadım, Laughing

Kötü motosiklet yoktur, kötü sürücü vardır. İyi motorların en iyiside BMW dir.

gsg-9 arkadaşımız yazmış yazacağını, biraz 1100 fanatiği gibi yazmış ama doğru söze ne denir. Şimdiki motorların kilosunu düşüreceğiz diye teneke ve plastikten yapacaklar nerdeyse. Bak sana önerdiğim siyah 1100 temiz duruyor, birebir gör bakalım, fiyatı da biraz daha düşerse daha ne istiyorsun 650 lik fiyatına alacaksın nerdeyse. Laughing

Haydi hayırlısı diyelim acele et her geçen gün yaşlanıyorsun, bu gidişle 1100 ler antika olacak. Laughing

sfasvm demiş ki:
syn M.aksu
motora binmenın tek kötü yanı usta-parça bulamama sanırım.
ben dağ başında medenıyetten uzakta yım
Sad mesela sıze sorsam
1100 gs in
arka -ön balataları
hava ve yag fılıtresi
benzin filtresi senın parçacın yada temın ettiğin yer de ne kadara mal olur.
benım bunları değişmem lazım da.
bu konuda ne yapmamı tavsıye edersın.

Ankara da Metin Usta var ben oraya giderim ve parça ile de uğraşmam kendisi halleder. Borusan a git Mustafa usta ile görüş o da dürüst ve iyi bir ustadır, ancak Borusan muhasebede ne hesap çıkarsa. Metin ustaya gel sana söyler motorunda yapılması gerekenleri, karar senin. Metin yedek parça satmaz sadece bakıma gelen müşterileri için temin eder. Metin benim yakınım da değil ortağımda sadece memnun olduğum ve dürüst bir adam olduğu için söylüyorum, tabii diğer ustalar kötüdür anlamı çıkarılmasın. Metin tel: 0312 3970193
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Sonraki
11. sayfa (Toplam 16 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar