Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Türkçemize sahip çıkalım...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Türkçemize sahip çıkalım...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Forumlar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
wolfmann08
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 25, 2008 1:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu yazıyı okurken birazda utandım çünkü bende dikkat etmiyorum fakat bundan sonra dikkatli olacağım dikkatli yazmak gerekiyor.gelecek nesiller bizi bu şekilde örnek alırsa dejenerasyon had safhaya ulaşacak hepimizin türkçemize sahip çıkması gerekiyor.
www.artvinmotosikletkulubu.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
bilge
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 09, 2008 9:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benim de düşüncem kitap okumayı alışkanlık etmemiş olmamız.Birde gençlerimizin özentileri beni rahatsız ediyor akşam izlediyi dizideki başrol oyuncunun birebir aynnıkarakterini gerçek hayata taşıyor.Eyitimimizi küçükyaşlarda iken çocuklarımıza vermeliyiz.Bu önemli konuya deyindiyiniz için teşekkür ederim saygılar.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
YYUCE
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Hzr 29, 2009 10:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Metyus demiş ki, F klavye ( standart Türk klavyesi ) kullanmadığımız için imla hatalarına düşüyoruz. Neredeyse tüm klavyeler Q sadece noterler F klavye kullanmaktalar işleri gereği seri yazmak için mecburlar. Ben Ticaret Lisesi mezunuyum F klavyede 10 parmak yazabilirim, ne yazık ki mevcut Q klavyede eski hızımla olmasa bile iki parmak yazmak zorunda kalıyorum. Fakat bizden sonraki nesil Ticaret Lisesi mezunu kardeşlerimiz her iki klavyede de 10 parmak hızlı bir şekilde yazabiliyorlar gözlerimle şahit oldum. Klavye bir araçtır amaç ise kendimizi Türkçe imla kuralları içinde ifade edebilmektir. Türkçemiz zengin bir dil fakat ne yazık ki bir o kadar da dinamik bir dil bundan 50 yıl önce yazılan bir eseri bizim nesil anlayabiliyor ama yeni nesil anlayamıyor. Buna mukabil 100-150 yıl önce yazılmış İngilizce, Fransızca, veya Almanca vb. dillerde yazılmış bir eseri o dili bilen herkes anlayabiliyor. Motor konusunu işleyen bir çok siteye girerim sadece bu site ve benzeri bir kaç site daha Türkçe kurallarına dikkat ediyor ve dışında yapılan uygulamalar için tatlı bir uyarı geliyor. Endurocuların böyle bir kültüre sahip çıkmaları en azında bemin de içinde bulunduğum bir grup olduğu için beni memnun ediyor.'' Her doğan çocuk Allahın insanlardan ümidini kesmediğini gösterir'' diye bir söz var, bunu kendimize pay çıkartacak şekilde monte edersek, Endurocular da güzel Türkçemizin koruyucusu olacaktır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Forumlar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
7. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar